Jsme malá chovatelská stanice britských krátkosrstých koček Blue Rosse v Kyjově, registrovaná pod č. 7071. Jsme členy svazu chovatelů koček (Kočky Brno) registrovaném mezinárodního registru FIFe.

Já, můj muž a naše 3 děti jsme rodina, která prostě miluje zvířata a také jich doma spoustu máme. Chováme koně, králíky, máme fenku rhodeského ridgebacka a také pudlici, venku máme 3 kočičky a doma momentálně 4 kočky. Také rybičku, ptáčky, potkánky. No a protože se nám moc líbily britské kočičky, rozhodli jsme se, že si pořídíme chovnou stanici a zkusíme je chovat.

Proto jsme si v červnu 2017 přivezli modrou kočičku a lilového kocourka a založili si malou chovnou stanici Blue Rosse. Kocourka jménem Fontinalis Pohoda, kterému se ovšem ujala přezdívka FoFo, jsme si přivezli z chovné stanice Pohoda.cz od paní Aničky Vrchovecké, která již léta toto plemeno úspěšně chová. Kočičku jsme přivezli od Zlína od paní Jany Orsavové, z chovné stanice Noble Fairy. Moc jí za všechno děkuji, protože je neskutečně milá a velmi nám s chovem pomáhá a trpělivě radí. :-)

Naše britské kočičky jsou přátelské povahy, dobře se snáší i s ostatními zvířátky doma, s pejsky mají bližší, moc hezký vztah. U nás se všechna zvířátka milují. Důkazem je jedna dojemná zkušenost, kdy jsme našli venku týdenní koťátko a děti žadonily, abychom se o něho postarali a vzali ho domů a než jsme vymysleli, jak ho vypiplat, ujala se ho naše fenka Fany, plemene rhodesian ridgeback a odkojila ho, navzdory tomu, že sama nikdy neměla štěňátka. A tak jsme rádi, že jsme narazili i na britky přátelských povah a doufáme, že i jejich potomci budou dělat radost svým majitelům a čest naší stanici.